avizoTaktické cvičenie vybraných dobrovoľných hasičských zborov sa uskutočnilo v sobotu 6. októbra 2018 v Závažnej Porube. Cieľom útoku sa stali senníky Poľnohospodárskeho družstva na Štepníku.

Spolu zasahovalo osem dobrovoľných a jeden profesionálny hasičský zbor. Dopravu vody z potoka od kaplnky ku senníkom v dĺžke 800 metrov zabezpečovalo sedem kusov hasičskej techniky. Trasa zásahu viedla Kostolnou ulicou a hore areálom družstva. Od vyhlásenia požiarneho poplachu vodu dopravili na miesto ohláseného požiaru za 25 minút. Cvičenie potvrdilo, že napriek výškovému rozdielu a veľkej vzdialenosti možno koordinovanou akciou úspešne zvládnuť i takúto náročnú hasičskú operáciu. Cvičenie preverilo pripravenosť hasičských zborov. Svoje poslanie zvládli na výbornú. Úspešný zásah sledoval aj štátny tajomník MV SR Rudolf Urbanovič.

Fotogaléria: (08)

Text i foto:-dm-, spracoval: -webm- ©2018

Menu súčastí

Copyright © 2011-2019.  Všetky práva vyhradené. Licencie k jednotlivým materiálom  na tejto webovej stránke vlastní prevádzkovateľ. Bez jeho súhlasu je ďalšia reprodukcia, alebo distribúcia zakázaná. (Pravidlá požívania...)


Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Technická podpora

E - mail - prihlásenie

Webová stránka obce bola vytvorená s použitím najnovších štandardov, preto staršie prehliadače nevedia spracovať jej najnovšie funkcie. Pokiaľ si pravidelne aktualizujete Váš internetový prehliadač  (napr.: Microsoft Edge, Internet Explorer, Avant Browser, Firefox, Flock, Google Chrome, Konqueror, Maxthon, Opera, Safari,... ) na novú verziu, nemali by ste na stránke zaznamenať žiadne problémy.

Webová stránka je optimalizovaná aj pre moderné mobilné zariadenia.


__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________