avizo

Národopisné múzeum v Liptovskom Hrádku, Liptovská poľnohospodárska a potravinárska komora usporiadali v nedeľu 7. októbra 2018 v Múzeu liptovskej dediny v Pribyline dožinkovú slávnosť ako Poďakovanie za úrody zeme.

LPPK vyhodnotila najlepšieho pestovateľa obilnín, zemiakov a repky. Najlepšieho chovateľa dojníc, oviec a vyhlásila najlepší chlebík a cukrárenský výrobok.

Po slávnostnom sprievode uviedla Folklórna skupina Poludnica dva programové bloky: Dožinky a Privítanku murárov. Potom nasledovali Služby Božie ECAV ako vzdanie chvály a vďaky za úrodu našich polí a záhrad.

Fotogaléria: (04)

Text: -dm-, foto: -Jaro Cút-, spracoval: -webm- ©2018

Menu súčastí

Copyright © 2011-2019.  Všetky práva vyhradené. Licencie k jednotlivým materiálom  na tejto webovej stránke vlastní prevádzkovateľ. Bez jeho súhlasu je ďalšia reprodukcia, alebo distribúcia zakázaná. (Pravidlá požívania...)


Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Technická podpora

E - mail - prihlásenie

Webová stránka obce bola vytvorená s použitím najnovších štandardov, preto staršie prehliadače nevedia spracovať jej najnovšie funkcie. Pokiaľ si pravidelne aktualizujete Váš internetový prehliadač  (napr.: Microsoft Edge, Internet Explorer, Avant Browser, Firefox, Flock, Google Chrome, Konqueror, Maxthon, Opera, Safari,... ) na novú verziu, nemali by ste na stránke zaznamenať žiadne problémy.

Webová stránka je optimalizovaná aj pre moderné mobilné zariadenia.


__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________