04V sobotu 20.októbra si susedia na nižnom konci našej obce usporiadali už 3.ročník švábkafestu. V priateľskej atmosfére sa modlitbou poďakovali za veľmi dobrú úrodu, ktorú priniesol tento rok.

Stoly sa zaplnili jedlami zo švábky podľa receptov starých mám, ale aj podľa svojich nových receptúr. Gazdinky navarili a napiekli štuchanú švábku, koch, obľúbené liptovské halušky s bryndzou, zemiakové pagáče, zemiakový šalát z červenej švábky, zemiakový chlieb, plnené zapekané zemiaky s bryndzou, gazdovskú omeletu, pečené červené zemiaky, zemiakové pečivo, zemiakové špirály, zemiakové pirohy so syrom, plnené zemiaky so syrom, šľahačkou a petržlenovou vňatkou, chatárove tajomstvo – tatranský zemiak, zemiakové puserlíky s parmezánom, zemiakové pletienky – barches. Ako aperitív sa podávala domáca griotka z domácich višní a domáce ríbezľové víno z bielych a červených ríbezlí. Prílohu tvorila sušená cvikla. Na stole nechýbali jablkové koláče, pretože tento rok bol pre tento druh ovocia výnimočný. Podával sa výborný bylinkový čaj z bylín nášho chotára. Vínko poskytli priatelia z dolnej zeme.

V príjemnej atmosfére sa utužili veľmi dobré susedské vzťahy a posedenie trvalo do neskorých večerných hodín. Hostiteľmi aj tento rok boli Janka a Ivan Oškovci, ktorí vytvorili neopakovateľnú atmosféru. Rozchádzali sme sa s praním pevného zdravia, aby sme sa mohli takto stretnúť opäť o rok.

Fotogaléria: (04)

Text i foto: -vm-, spracoval: -webm- ©2018

Menu súčastí

Copyright © 2011-2019.  Všetky práva vyhradené. Licencie k jednotlivým materiálom  na tejto webovej stránke vlastní prevádzkovateľ. Bez jeho súhlasu je ďalšia reprodukcia, alebo distribúcia zakázaná. (Pravidlá požívania...)


Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Technická podpora

E - mail - prihlásenie

Webová stránka obce bola vytvorená s použitím najnovších štandardov, preto staršie prehliadače nevedia spracovať jej najnovšie funkcie. Pokiaľ si pravidelne aktualizujete Váš internetový prehliadač  (napr.: Microsoft Edge, Internet Explorer, Avant Browser, Firefox, Flock, Google Chrome, Konqueror, Maxthon, Opera, Safari,... ) na novú verziu, nemali by ste na stránke zaznamenať žiadne problémy.

Webová stránka je optimalizovaná aj pre moderné mobilné zariadenia.


__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________